Zapisz dziecko na wizytę do dentysty zanim rozboli ząb.

Warto zapisać dziecko na wizytę do dentysty zanim rozboli ząb.

 

Sprawdzanie ząbków dzieci przez rodziców w warunkach domowych jest świetnym pomysłem, ale niewystarczającym. Rodzic nie ma możliwości wykrycia małych ubytków próchnicowych lub próchnicy ukrytej na powierzchniach stycznych. Chore ząbki nie zawsze są koloru brązowego lub czarnego. “Czarne dziurki”, które dostrzegamy gołym okiem w buzi naszych pociech są już często rozległymi ubytkami próchnicowymi. Zęby z dziurkami za chwile zaczną boleć.

 

Dziecko, które trafia do dentysty z bólem zęba raczej nie jest w dobrym nastroju. Zatem ważne jest, aby trafić na wizytę zanim rozboli ząb.

 

Niewielkie ubytki można sprawnie wyleczyć na jednej wizycie nawet już u dzieci 3-4 letnich. Gabinety dysponują cała gamą kolorowych materiałów odbudowujących ząbki. Żółta lub niebieska plomba zostanie miła pamiątka po spotkaniu z dentystą.

 

Wizyty kontrolne powinny odbywać się od 3 do 6 miesięcy po zakończeniu leczenia.

Mają na celu zbadanie jamy ustnej pod kątem próchnicy oraz innych chorób. Dentysta sprawdza również szczelności plomb dotychczas założonych.

 

Nagroda na koniec wizyty utwierdza małego pacjenta w przekonaniu, że jest dzielny i odważny, a także pozostawia dobre wrażenie przed kolejnym spotkaniem.

 

lek. dent. Maja Wąsik

20 lutego 2019

© 2017 created with webwavecms.com

Rejestracja telefoniczna: (22) 123 45 678

Resjestracja on line: kontakt@przykład.pl

(87) 618 10 51

rejestracja@dentysta-elk.pl

Przyjmujemy płatności kartą